Atakujący reprezentacji Francji kończy z kadrą

Atakujący reprezentacji Francji kończy z kadrą

1173
0
PODZIEL SIĘ

Antonin Rouzier dziesięć lat bronił barw reprezentacji Francji, każde lato spędzając na zgrupowaniu drużyny narodowej. Atakujący przez ten okres był podstawowym zawodnikiem Trójkolorowych i to właśnie na niego stawiali kolejni szkoleniowcy. „Czuję, że potrzebuję przerwy i czasu, aby nacieszyć się rodziną” – tłumaczy Rouzier.

 

Czas powiedzieć stop

 

Antonin Rouzier w barwach reprezentacji Francji zadebiutował w 2006 roku i od tego czasu nieprzerwanie stawiał się na zgrupowaniach drużyny narodowej. Po dziesięciu latach atakujący postanowił pożegnać się z kadrą. „Oficjalnie ogłaszam zakończenie kariery reprezentacyjnej. Dziękuję za wsparcie, jakie dostawałem w ciągu tych dziesięciu lat. Przyszedł dla mnie czas, aby pójść dalej. Wszystkie emocje dzielone z wami będę zawsze pamiętał” – mówi Rouzier i tłumaczy swoją decyzję: „Przez dziesięć lat każde lato spędzałem, broniąc barw Francji. Znam tego dobre i złe strony. Czuję, że potrzebuję przerwy i czasu, aby nacieszyć się rodziną”.

 

Przez te dziesięć lat Rouzier zdobył z reprezentacją Francji srebrny i złoty medal mistrzostw Europy oraz stanął na najwyższym i najniższym stopniu podium Ligi Światowej. Rok 2015 był najbardziej owocny, ponieważ Francuzi najpierw w wielkim stylu zwyciężyli w World League, a w październiku na ich szyjach zawisły złote krążki mistrzostw Starego Kontynentu, które wówczas odbywały się we Włoszech i Bułgarii. Były zawodnik ZAKSY Kędzierzyn-Koźle został wówczas wybrany najlepszym zawodnikiem całego turnieju. Miniony sezon nie był już jednak tak udany dla Trójkolorowych, jak ten wcześniejszy. Podopieczni Laurenta Tillie zajęli co prawda trzecie miejsce podczas Final Six w Krakowie, ale na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro nie zaprezentowali się z najlepszej strony i udział w najważniejszej imprezie czterolecia zakończyli na fazie grupowej.

 

Antonin Rouzier zamierza jednak kontynuować karierę klubową. Nadchodzący sezon spędzi on w zespole BBSK Istambuł. Nie będzie on jednak jedyny Francuzem w drużynie, ponieważ kontraktami z tą ekipą związali się również Nicolas Marechal i Nicolas Le Goff.

 

 

 

Źródło: www.lequipe.fr/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY