Cuprum Lubin skompletował sztab szkoleniowy

Cuprum Lubin skompletował sztab szkoleniowy

229
0
PODZIEL SIĘ

Trener przygotowania fizycznego Łukasz Łojas oraz statystyk Mateusz Musiał to nowi członkowie sztabu szkoleniowego w drużynie Cuprum Lubin. Dołączyli do Patrica Dulfosa oraz jego asystenta Tomasza Wasilkowskiego. Oznacza to, że w ekipie z Lubina cały sztab szkoleniowy na nowy sezon został skompletowany.

 

Nadzieje na nowy sezon

 

Łukasz Łojas, który w tym sezonie będzie odpowiedzialny za przygotowanie fizyczne siatkarzy Cuprum Lubin ma na swoim koncie wielki bagaż doświadczeń. Absolwent AWF Katowice pracował między innymi w Doha, gdzie należał do Aspire Academy for Sport Excellence. Był on również odpowiedzialny za przygotowanie motoryczne w ASCA (Australian Strength and Conditioning Association). Mateusz Musiał będzie odpowiedzialny za liczby i taktykę w drużynie Patricka Duflosa. W zeszłym sezonie w tej roli wywiązywał się on w ekipie MKS-u Będzin, a teraz rozpoczyna przygodę z Miedziowymi.

 

 

Wykorzystać szansę 

 

Przed ekipą z Dolnego Śląska bardzo trudne zadanie. Po niezwykle udanym sezonie apetyty będą jeszcze większe, ale osiągnięcie tych celów nie będzie łatwe, ponieważ z klubem pożegnało się kilku zawodników, ale i trener Gheorghe Cretu. Szybko jednak pozyskano nowych i niezwykle doświadczonych siatkarzy. Do takich graczy należy między innymi Michal Masny i to on będzie odpowiedzialny za rozegranie w Cuprum Lubin, o czym możecie przeczytać TUTAJ. Na tej pozycji zastąpi reprezentanta Polski, Grzegorza Łomacza. Wszystko ma świetnie skomponować nowy szkoleniowiec Patric Duflos. Francuski trener ma za sobą wiele występów w kadrze Francji, a przez większość swojej kariery zawodniczej oraz trenerskiej związany był z Arago de Sete. W tym wszystkim pomagać będą mu inni członkowie sztabu, czyli asystent Tomasz Wasilkowski, fizjoterapeuta Łukasz Łojas oraz Mateusz Musiał odpowiedzialny za prowadzenie statystyk.

 

Zobaczcie co pisaliśmy o pierwszym trenerze Cuprum Lubin

 

 

 

Źródło: ks.cuprum.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY