Asseco Resovia zamknęła skład. Depowski wraca z wypożyczenia

Asseco Resovia zamknęła skład. Depowski wraca z wypożyczenia

274
0
PODZIEL SIĘ

Dominiki Depowski z rzeszowskim klubem jest związany od sześciu lat, kiedy jeszcze występował w rozgrywkach młodzieżowych. W minionym sezonie gracz dołączył do plusligowej drużyny, ale w trosce o rozwój zawodnika i jego regularną grę został wypożyczony do Espadonu Szczecin. Teraz przyjmujący wraca do Asseco Resovii.

 

Szybki powrót do Rzeszowa

 

Dominik Depowski z Asseco Resovią Rzeszów jest związany od roku 2011, gdzie występował w rozgrywkach młodzieżowych. Dołączenie do seniorskiej drużyny przed rozgrywkami 2015/2016 nie było jednak dla niego debiutem w PlusLidze, młody przyjmujący w sezonie 2014/2015 występował bowiem w AZS-ie Politechnice Warszawskiej. W minionych rozgrywkach w barwach Podkarpackiego klubu ważne kontrakty miało aż sześciu przyjmujących, przez co młody gracz miał silną konkurencję z klasowych graczy. Pod koniec roku do drużyny po studiach wrócił Thomas Jaeschke, więc w tej sytuacji włodarze zespołu zdecydowali się wypożyczyć Depowskiego do Espadonu Szczecin, by nie hamować jego rozwoju. W zespole ze Szczecina przyjmujący zagrał w 41 setach, zdobywając w nich w sumie 96 punktów. Wiadomo jednak, że Dominik Depowski nie zostanie w Espadonie Szczecin na kolejny rok. Zawodnik wraca bowiem do Rzeszowa, gdzie o miejsce w składzie będzie rywalizował z Thibaultem Rossardem, Johnem Gordonem Perrin i Aleksandrem Śliwką.

 

 

Skład skompletowany 

 

Asseco Resovia Rzeszów w nadchodzących rozgrywkach ma przed sobą jeden cel – wrócić do polskiej i europejskiej elity. Rzeszowianie po zajęciu czwartego miejsca w tegorocznej PlusLidze spadli do Pucharu CEV, co pociągnęło za sobą konsekwencje w kontekście budowania składu na kolejny sezon. Przede wszystkim z pracą pożegnał się Andrzej Kowal, a nowym szkoleniowcem zespołu został Włoch, Roberto Serniotti. Zmiany zaszły również w składzie drużyny. Za przyjęcie odpowiadać teraz będą: Thibault Rossard i John Gordon Perrin, do których dołączają Dominik Depowski i Aleksander Śliwka. Klub zakontraktował tylko jednego środkowego, Łukasza Perłowskiego, który o miejsce w składzie będzie rywalizował z Marcinem Możdżonkiem, Bartłomiejem Lemańskim i Dawidem Dryją. Za atak odpowiadać będą Jochen Schöps oraz Jakub Jarosz, za rozegranie Lukas Tichacek i Michał Kędzierski. W Asseco Resovii Rzeszów został libero Mateusz Masłowski, do którego dołączył Paweł Rusek.

 

 

 

Źródło: www.assecoresovia.pl/informacja własna

BRAK KOMENTARZY