Arturo Iglesias nowym graczem jastrzębian

Arturo Iglesias nowym graczem jastrzębian

53
0
PODZIEL SIĘ

Reprezentant Portoryko, rozgrywający Arturo Iglesias, został nowym zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla. Umowa z siatkarzem będzie obowiązywała do końca aktualnych rozgrywek. Taki ruch ze strony zarządu jastrzębskiego klubu jest spowodowany przedłużającą się niedyspozycją Raphaela Vinhedo. 

 

Nowe wyzwanie 

 

Arturo Iglesias przygodę z siatkówką rozpoczynał w portorykańskiej Wesleyan Academy, skąd w 2014 roku przeniósł się do Stanów Zjednoczonych gdzie reprezentował barwy California Baptist University. Po zakończeniu studiów, w 2016 roku, Arturo Iglesias zdecydował się na powrót do rodzimej ligi, a jego wybór padł na Plataneros de Corozal. Po roku spędzonym w Portoryko rozgrywający zdecydował się na przenosiny do Europy, a mianowicie do włoskiej Serię A2. We włoskim klubie Conad Reggio Emilia Arturo Iglesias również spędził tylko rok. Rozgrywający ma na swoim koncie również w lidze francuskiej. Ostatnie miesiące Arturo Iglesias spędził w Mulos de Juncos, jednak po zakończeniu portorykańskich rozgrywek stał się wolnym zawodnikiem. W obliczu przedłużającej się niedyspozycji Raphaela Vinhedo zarząd Jastrzębskiego Węgla zdecydował się na podpisanie umowy z reprezentantem Portoryko. „W związku z przedłużającą się absencją Raphaela Margarido wynikającą z kontuzji pleców, jak również dużą intensywnością meczów zarówno w PlusLidze, jak i Lidze Mistrzów, byliśmy zmuszeni rozpocząć poszukiwania zawodnika, który uzupełniłby skład zespołu na pozycji rozgrywającego. Cieszymy się, że udało nam się szybko i sprawnie rozwiązać tę kwestię. Mam nadzieję, że Arturo Iglesias zapewni drużynie utrzymanie wysokiej jakości tak w treningu, jak i w meczach” – powiedział prezes zarządu, Adam Gorol. Jastrzębski zespół rywalizuje na dwóch płaszczyznach, skąd brak drugiego rozgrywającego znacznie utrudniał trenerowi rotacje w składzie. Dodatkowo dla młodego zawodnika możliwość gry w czołowym zespole PlusLigi będzie doskonałą szansą na rozwój. „Wiem, że PlusLiga jest jedną z najlepszych lig na świecie, ze świetnymi klubami, klasowymi zawodnikami i wysokim poziomem gry. Dla mnie jest to pierwszy kontakt z tak poważną ligą i bardzo profesjonalnym klubem. O PlusLidze słyszałem same superlatywy” –  powiedział Arturo Iglesias.

 

 

 

Przed zawodnikami Jastrzębskiego Węgla do zakończenia roku jeszcze dwa spotkania. Już jutro jastrzębianie, w ramach Ligi Mistrzów, podejmą VC Greenyrad Masseik. Natomiast w PlusLidze zmierzą się z Treflem Gdańsk.

 

 

Źródło: jastrzebskiwegiel.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY