Artur Udrys dołączył do warszawian

Artur Udrys dołączył do warszawian

72
0
PODZIEL SIĘ

Władze klubu z Warszawy kontynuują kompletowanie składu na kolejny sezon. Nowym atakującym wicemistrza Polski został Artur Udrys. Białoruski siatkarz do stolicy przenosi się po sezonie spędzonym w rosyjskim Fakiele Novy Urengoj, z którym wywalczył m.in. brązowy medal Superligi. Warszawski będzie jego drugim kontaktem z PlusLigą.

 

Powrót do Polski

 

Artur Udrys swoją przygodę z seniorską siatkówką rozpoczynał w klubie Stroitiel Mińsk, gdzie spędził cztery lata (2009-2013) i wywalczy z nim cztery tytułu mistrza Białorusi. Ponadto w barwach zespołu z Mińska trzykrotnie sięgnął po Puchar kraju (2009, 2010, 2012). W sezonie 2013/2014 występował w drużynie Szachcior Soligorsk, z którym sięgnął po wicemistrzostwo kraju. Następnie zdecydował się na opuszczenie ojczyzny i spróbowanie swoich sił w PlusLidze, gdzie w sezonie 2014/2015 bronił barw AZS-u Częstochowa, ale nie zanotował z nim satysfakcjonujących wyników. Następnie obrał m.in. kierunek rosyjski i koreański, lecz bez zadowalających rezultatów. W sezonie 2018/2019 dołączył do ekipy Fakieł Novy Urengoj, z którą zdobył brązowy medal Klubowych Mistrzostw Świata, a także brązowy krążek w walce o mistrzostwo Rosji. Teraz przyszedł czas na kolejne wyzwania. Białoruski siatkarz mierzący 212 cm i mogący grać również jako środkowy dołącza do drużyny ONICO Warszawa i będzie w niej występował na pozycji atakującego. Kontrakt między zawodnikiem a klubem ze stolicy podpisany został na rok. Przed brązowym medalistą rosyjskiej Superligi duże wyzwanie, bo razem z nowym zespołem będzie walczył nie tylko o jak najlepszy wynik w PlusLidze, ale również na arenie międzynarodowej, na której ma już doświadczenie. „PlusLiga to bardzo silna i ciekawa liga, a gra w ONICO to dla mnie doskonała okazja do rozwoju i osiągania kolejnych sukcesów. Występy dla wicemistrzów kraju to też spore wyzwanie, ale jestem przekonany, że szybko uda mi się tu zaaklimatyzować. Staram się trochę mówić po polsku, więc bariery językowej – tak jak w Korei czy Chinach, gdzie grałem niedawno – być nie powinno” – powiedział Artur Udrys.

 

 

Przygotowania trwają

 

Po udanym dla warszawian sezonie doszło do kilku zmian personalnych, a powstałe luki stopniowe są uzupełniane kolejnymi nazwiskami. Dotychczas włodarze warszawskiej drużyny pozyskali takich graczy jak Piotr Nowakowski, Patryk Niemiec, Michał Kozłowski, Kevin Tillie, Igor Grobelny, Bram van den Dries, a niedawno klub oficjalnie ogłosił, że nowym szkoleniowcem wicemistrzów Polski został trener Andrea Anastasi, o czym pisaliśmy TUTAJ.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ

 

 

 

Źródło: www.onicowarszawa.pl/informacja własna

BRAK KOMENTARZY