Argentyńczycy najlepsi w kwalifikacjach Południowoamerykańskich

601
0

Od wtorku do niedzieli Kolumbia gościła drużyny walczące w ramach kwalifikacji Południowoamerykańskich do Pucharu Świata. Zespoły grały ze sobą na zasadzie każdy z każdym i już wczoraj wiadomo było, że w eliminacjach do Igrzysk Olimpijskich udział wezmą reprezentacje Argentyny i Wenezueli, które na zakończenie turnieju zmierzyły się w bezpośrednim starciu.

Zobacz, co pisaliśmy o awansie Wenezueli i Argentyny

Zwycięzcami Argentyńczycy

Niedzielne popołudnie obfitowało w emocje, gdyż w bezpośrednim starciu spotkały się najlepsze drużyny turnieju kwalifikacyjnego do Pucharu Świata. Do meczu z Wenezuelą, reprezentanci Argentyny nie mieli żadnych problemów z pokonaniem przeciwnika. Podopieczni Julio Velasco wygrywali wszystkie mecze 3:0 i dopiero w niedzielę ich rywal postawił wysoko poprzeczkę. Wenezuelczycy ulegli drużynie Argentyny po bardzo zaciętej walce dopiero w tie-breaku. Siatkarze prowadzeni przez włoskiego szkoleniowca Vicenzo Nacci od początku postawili trudne warunki swoim przeciwnikom i niemal udało im się wygrać pierwszą partię. W drugim secie Wenezuelczycy popełnili mniej błędów i ta odsłona spotkania należała do nich. Przy stanie 1:1 w setach do walki poderwali się siatkarze z Argentyny, którzy wygrali trzecią partię, jednak nie potrafili utrzymać dobrej gry i przegrywając czwartego seta byli zmuszeni rozegrać tie-breaka. W piątej partii walka była bardzo zacięta i skończyła się dopiero po grze na przewagi na korzyść zawodników Julio Velasco. Argentyńczyków do zwycięstwa poprowadził Nicolas Bruno, który zdobył siedemnaście punktów, a w drużynie Wenezueli o jedno oczko mniej na swoim koncie zapisał Hector Salerno. „Nasz zespół popełnił zbyt wiele błędów serwisowych. Mimo, że dzisiejszy mecz był najtrudniejszym ze wszystkich, to udało nam się pokonać rywala i pokazać dobrą grę Argentyny” – powiedział po meczu Nicolas Bruno.

Argentyna – Wenezuela 3:2 (26:24, 23:25, 25:22, 23:25, 21:19)

Brąz dla Chile

Argentyńczycy i Wenezuelczycy zabezpieczyli swoje miejsca w Pucharze Świata w trakcie południowoamerykańskiego turnieju, natomiast Chile i Kolumbia zmierzyły się w meczu o trzecie miejsce. W starciu pomiędzy podopiecznymi Daniela Nejamkina a Kolumbijczykami dominowali siatkarze z Chile, którzy wygrali mecz bez straty seta. Pierwsza i trzecia odsłona spotkania rozgrywana była na przewagi, jednak w końcówkach tych partii skuteczniej grali Chilijczycy. Najlepiej punktującym zawodnikiem meczu był Vicente Parraguirre (Chile), zdobywając osiemnaście „oczek”, a o jeden punkt mniej na swoje konto zapisał Liberman Agamez (Kolumbia).

Chile – Kolumbia 3:0 (28:26, 25:22, 28:26)