Andrzej Wrona kapitanem warszawskiej drużyny

Andrzej Wrona kapitanem warszawskiej drużyny

295
0
PODZIEL SIĘ

Siatkarze ONICO Warszawa 7 sierpnia rozpoczęli przygotowania do nadchodzącego sezonu PlusLigi. Pierwsze spotkanie zespołu wymagało najpierw także kwestii organizacyjnych, a w tym wyboru kapitana drużyny. Władze klubu z Warszawy poinformowały, że w nadchodzącym sezonie funkcję tę zespołu pełnił będzie Andrzej Wrona.

 

Kapitan z Polski

 

Sztab szkoleniowy ONICO Warszawa nie miał wątpliwości, co do wyboru kapitana zespołu. Funkcję tę w przyszłym sezonie sprawował będzie Andrzej Wrona, który zdecydował się pozostać w stołecznym klubie na kolejne dwa lata, o czym pisaliśmy TUTAJ. „Postanowiliśmy przyznać kapitańską opaskę Polakowi, a Andrzej to najbardziej doświadczony i najbardziej utytułowany siatkarz w naszej ekipie. Wybór był więc oczywisty” – skomentował decyzję sztabu Paweł Zagumny, który po zakończeniu poprzedniego sezonu PlusLigi objął funkcję dyrektora sportowego warszawskiej drużyny. Andrzej Wrona otrzymał więc spory kredyt zaufania ze strony władz swojego klubu. Wspomniany wcześniej były rozgrywający nie ukrywa, że razem z włodarzami ma nadzieję, iż środkowy spełni się w swojej nowej roli i poprowadzi swój zespół do walki o najwyższe cele.

 

Andrzej Wrona z warszawską drużyną jest związany od poprzedniego sezonu, ale stolica nie jest mu obca. W Warszawie środkowy rozpoczynał swoją przygodę z siatkówką, co także mogło mieć znaczenie przy wyborze do pełnienia roli kapitana zespołu. Co więcej, w zeszłym sezonie siatkarz był jedną z wiodących postaci w zespole.

 

 

Przygotować się i walczyć

 

Przypomnijmy, że drużyna ONICO Warszawy w minionym sezonie zakończyła swoją walkę na dziewiątym miejscu w tabeli. Teraz apetyty są z pewnością większe, tym bardziej, że warszawianie przeszli mocną przebudowę składu, a na ławce trenerskiej zasiądzie były szkoleniowiec reprezentacji Polski Stephane Antiga, który otwarcie zapowiedział walkę o czołowe lokaty.

 

Warszawianie przygotowania do nadchodzących rozgrywek ligowych rozpoczęli 7 sierpnia, a więcej na ten temat możecie przeczytać TUTAJ.

 

 

 

Źródło: www.onicowarszawa.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY