Andrzej Kowal zostaje w Suwałkach na kolejny sezon

Andrzej Kowal zostaje w Suwałkach na kolejny sezon

27
0
PODZIEL SIĘ

25 marca Zarząd Polskiej Ligi Siatkówki podjął decyzję o zakończeniu rozgrywek, co dało jasny sygnał włodarzom klubów na rozpoczęcie przygotowań do sezonu 2020/2021. W pierwszej kolejności zarząd Ślepska Malow Suwałki poinformował, że Andrzej Kowal w kolejnych zmaganiach ligowych nadal będzie prowadził zespół.

 

Cel został osiągnięty

 

Andrzej Kowal pracę trenerską rozpoczął w 2004 roku i od tego czasu nieprzerwanie trenuje kolejne zespoły. Doświadczenie zbierał, pracując przez lata w Asseco Resovii Rzeszów, gdzie doprowadził zespół do licznych medali zarówno w rozgrywkach krajowych, jak i w Lidze Mistrzów. Na swoim koncie Polak ma również pracę z rumuńskim ASC Volei Municipal, ale przed rozpoczęciem sezonu 2019/2020 Andrzej Kowal zdecydował się na powrót do PlusLigi, obejmując tegorocznego beniaminka jakim był MKS Ślepsk Malow Suwałki. Od pierwszych spotkań zespół pod wodzą Andrzeja Kowala spisywał się bardzo dobrze, pokazując, że będzie wymagającym rywalem nawet dla czołowych zespołów PlusLigi. Drużyna nawiązywała wyrównaną walkę ze wszystkimi zespołami, a przez długi czas utrzymywała się na ósmym miejscu w ligowej tabeli. Układ ostatnich spotkań spowodował, że MKS Ślepsk Malow Suwałki spadł na dziewiątą lokatę. Ze względu na przedwczesne zakończenie sezonu, które zostało spowodowane ogólnoświatową pandemią koronawirusa, zespół nie będzie miał szans na poprawę lokaty. Głównym celem drużyny było utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej, a dobra postawa zespołu spowodowała, że Andrzej Kowal pozostanie w zespole na kolejny rok. „Nie mam prawa być niezadowolony jako trener, bo kluczem było utrzymanie zespołu w PlusLidze, a to utrzymanie dawało trzynaste miejsce. Jesteśmy kilka lokat wyżej, walczyliśmy z zespołami zdecydowanie mocniejszymi od nas. W wielu spotkaniach pokazaliśmy naprawdę ciekawą siatkówkę. Przede wszystkim cieszę się z jednego czynnika, mianowicie nasz zespół był określany jako walczący, a to jest ogromna satysfakcja dla każdego trenera” – powiedział Andrzej Kowal. Kontrakt Polaka nie został przedłużony, lecz jeszcze przed minionym już sezonem Andrzej Kowal związał się z MKS-em Ślepsk Malow Suwałki dwuletnią umową. Zatem sezon 2020/2021 będzie dla Andrzeja Kowala drugim rokiem pracy z plusligowym beniaminkiem.

 

Włodarze MKS-u Ślepsk Malow Suwałki, wraz z trenerem Andrzejem Kowalem, rozpoczęli już budowania składu zespołu, który walczyć będzie na plusligowych parkietach w przyszłym sezonie. „Na pewno będą zmiany, ale tego nie unikniemy. Mam nadzieję i głęboko wierzę w to że uda nam się stworzyć zespół, który w trudnych momentach będzie tam samo walczył” – powiedział Andrzej Kowal. O wszystkich zmianach w zespole z Suwałk będziemy informować na bieżąco.

 

 

 

Źródło: slepsksuwalki.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY