Anastasi dokonał wyboru. PlusLigowcy w składzie belgijskiej kadry

Anastasi dokonał wyboru. PlusLigowcy w składzie belgijskiej kadry

266
0
PODZIEL SIĘ

Reprezentacja Belgii w tym sezonie rywalizować będzie w Złotej Lidze Europejskiej oraz mistrzostwach świata. Nowy szkoleniowiec, Andrea Anastasi dokonał już pierwszych wyborów kadrowych i ogłosił szeroki skład kadry. Wśród powołanych znaleźli się między innymi dwaj plusligowi przyjmujący Sam Deroo i Tomas Rousseaux, a w sztabie jest Kamil Rędzioch.

 

Reprezentacja Belgii w tym sezonie nie będzie miała szans na rywalizację z najlepszymi zespołami świata, ponieważ przez reformę Ligi Światowej została zdegradowana do Złotej Ligi Europejskiej. Pierwszym celem Belgów będzie więc awans do Final Four tych rozgrywek, które odbędzie się w Czechach, o czym możecie przeczytać TUTAJ. Kolejnym etapem przygotowań reprezentacji Belgii będą treningi do mistrzostw świata rozgrywanych w Bułgarii i Włoszech.

 

Ten sezon będzie dla Belgów trudny nie tylko ze względu na mistrzostwa świata, czyli pojedynek najmocniejszych zespołów globu, ale również dlatego, że nastąpiła zmiana na stanowisku szkoleniowca. W momencie kiedy Vital Heynen został trenerem reprezentacji Polski, belgijska federacja musiała znaleźć jego następcę. Wybór padł na byłego szkoleniowca biało-czerwonych, Andreę Anastasiego, o czym pisaliśmy TUTAJ. Włoch dokonał już pierwszych wyborów i powołał szeroki skład kadry na Ligę Europejską i mistrzostwa świata.

 

Andrea Anastasi wybrał również członków sztabu szkoleniowego, dobrze znanych w Polsce. Statystykiem Belgów został Kamil Rędzioch, który współpracuje z Włochem w Treflu Gdańsk, natomiast trenerem przygotowania fizycznego będzie Daniel Lecouna. Anastasi nie przeprowadził za to rewolucji kadrowej wśród zawodników. Trener powołał między innymi dwóch przyjmujących występujących w PlusLidze, Sama Deroo i Tomasa Rousseaux.

 

 

Szeroki skład reprezentacji Belgii: 

 

Rozgrywający: Sander Depovere, Stijn D’Hulst, Lienert Cosemans, Mathias Valkiers

 

Atakujący: Hendrik Tuerlinckx, Jolan Cox, Gert van Walle

 

Przyjmujący: Sam Deroo, Igor Grobeln, François Lecat, Kevin Klinkenberg, Simon Peeters, Tomas Rousseaux, Mathieu Vanneste, Berre Peters

 

Środkowi: Pieter Verhees, Simon Van De Voorde, Pieter Coolman, Wannes De Beul, Arno Van de Velde

 

Libero: Lowie Stuer, Jelle Ribbens, Quentin Albert

 

 

 

Źródło: topvolleybelgium.be/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY