Amerykański środkowy zagra w Rzeszowie

Amerykański środkowy zagra w Rzeszowie

56
0
PODZIEL SIĘ

Władze Asseco Resovii Rzeszów poinformowały, że od przyszłego sezonu rzeszowski klub ma zasilić Jeffrey Jendryk. Do drużyny z Podkarpacia Amerykanin przenosi się po dwóch latach spędzonych w ekipie Berlin Recycling Volleys, z którą zdobył m.in. mistrzostwo Niemiec w sezonie 2018/2019. Z zespołem związał się dwuletnią umową.

 

Drugie wyzwanie w Europie

 

Jeffrey Jendryk swoją przygodę z seniorską siatkówką rozpoczynał w lidze amerykańskiej w klubie Loyola University Chicago, gdzie spędził cztery lata (2014-2018). Następnie postanowił spróbować swoich sił w Europie i wybór padł na występujący w niemieckiej Bundeslidze Berlin Recycling Volleys. Już w pierwszym sezonie swojej gry w Berlinie amerykański środkowy odniósł pasmo zwycięstw zdobywając Superpuchar Niemiec, Puchar kraju, a także mistrzostwo Niemiec, a w rywalizacji finałowej pokonał ekipę VfB Friedrichshafen prowadzoną wówczas przez obecnego selekcjonera reprezentacji Polski, Vitala Heynena. Kolejny sezon w lidze niemieckiej, tak jak w innych ligach na całym świecie, został przerwany przez pandemię koronawirusa.

 

 

Dobre wyniki kadrowe

 

Na swoim koncie Jeffrey Jendryk ma dość liczne sukcesy reprezentacyjne. 25-letni siatkarz pierwszy medal w rozgrywkach kadrowych zdobył w 2014 roku, sięgając po brązowy medal Mistrzostw Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów w kategorii juniorskiej. Z kadrą juniorów zajął także rok później drugie miejsce w rozgrywkach Pucharu Panamerykańskiego. W kadrze seniorskiej pierwszy krążek wywalczył w 2018 roku, zajmując trzecie miejsce w Siatkarskiej Lidze Narodów, a nieco ponad dwa miesiące później wywalczył z drużyną brązowy krążek Mistrzostw Świata, które odbywały się w Bułgarii i Włoszech. W 2019 roku do kolekcji trofeów kadrowych dorzucił srebrny medal Ligi Narodów, srebro Mistrzostw Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów, a także brązowy medal rozgrywek Pucharu Świata.

 

 

Pomóc odbudować pozycję klubu

 

Amerykanin zdecydował się na zakończenie współpracy z ekipą z Berlina i od przyszłego sezonu wzmocni Asseco Resovię Rzeszów, która po raz kolejny przechodzi duże zmiany w kierunku znalezienia optymalnego składu. Utalentowany siatkarz ma pomóc klubowi z Podkarpacia w odbudowaniu wizerunku zespołu po bardzo słabym ostatnim sezonie i powrocie do lat świetności. Przypomnijmy, że Asseco Resovia Rzeszów ostatni medal mistrzostw Polski zdobyła w sezonie 2015/2016 (rzeszowianie wywalczyli wtedy srebrny krążek). Z pozyskaniem Jeffreya Jendryka z pewnością wiążą spore nadzieje na pomoc w osiągnięciu założeń, a przed Amerykaninem stoi kolejne wymagające zadanie.

 

 

 

Źródło: Informacja własna

BRAK KOMENTARZY