Amerykański rozgrywający poprowadzi grę będzinian

Amerykański rozgrywający poprowadzi grę będzinian

930
0
PODZIEL SIĘ

Rewolucja kadrowa w MKS-ie Będzin trwa w najlepsze. Włodarze zespołu w ostatnim czasie skompletowali już środek na nadchodzący sezon ligowy. Tym razem ogłosili nazwisko kolejnego zawodnika, który uzupełni rozegranie. Oprócz 19-letniego Łukasza Kozuba, grę będzińskiej drużyny w przyszłych rozgrywkach poprowadzi amerykański zawodnik Jonah Seif.

 

Zobacz, co pisaliśmy o pozyskaniu nowego rozgrywającego

 

Z uniwersytetu do PlusLigi

 

Jonah Seif jest 21-letnim reprezentantem Stanów Zjednoczonych i jak do tej pory swoje umiejętności zdobywał podczas gry w amerykańskich rozgrywkach akademickich. Młody rozgrywający przed podpisaniem kontraktu z będzińskim klubem był jednym z zawodników University of California – Santa Barbara. W trakcie studiów grałem w dość mocnej lidze, z której wywodzą się takie indywidualności, jak Micah Christenson i Taylor Sander. Rozgrywki były bardzo wyrównane, a konkurencja wśród rywalizujących drużyn była bardzo zacięta” – powiedział Jonah Seif. Nowy zawodnik MKS-u Będzin ma również za sobą występy w reprezentacji Stanów Zjednoczonych. W 2015 roku znalazł się w składzie narodowej drużyny podczas Igrzysk Panaamerykańskich w Toronto, a także został powołany do szerokiej kadry na Ligę Światową.

 

 

Pierwszy raz w Europie

 

Podpisanie kontraktu z MKS-em Będzin jest dla młodego rozgrywającego pierwszym doświadczeniem związanym z siatkówką w profesjonalnej lidze. Do tej pory Amerykanin reprezentował barwy swojego uniwersytetu i nie miał okazji występować w zagranicznych klubach. „Nigdy nie grałem w Polsce, nigdy w niej nie byłem, ale słyszałem bardzo dobre opinie na temat PlusLigi. Jest to jedna z najlepszych lig na świecie, na meczach, której panuje świetna atmosfera. Gra w Europie będzie dla mnie zupełnie nowym doświadczeniem. Jestem podekscytowany możliwością gry w Będzinie” – przyznał Jonah Seif.

 

Sprowadzenie do zespołu z Będzina 21-letniego rozgrywającego jest dużą zasługą szkoleniowca klubu Stelio DeRocco. Trener bardzo dobrze zna amerykańskich graczy i tamtejsze rozgrywki, a przy decyzji o zakontraktowaniu Jonaha Seifa pomógł selekcjoner Stanów Zjednoczonych, John Speraw. Pomysł na drużynę z Będzina w najbliższym sezonie ligowym bardzo spodobał się amerykańskiemu siatkarzowi, który wierzy w potencjał przebudowanego zespołu. Trener DeRocco przedstawił mi bardzo ciekawą koncepcję zbudowania silnego zespołu w Będzinie. Myślę, że pod wodzą tego szkoleniowca gra MKS-u może spełnić, a nawet przerosnąć wszelkie oczekiwania” – zakończył Jonah Seif. Amerykański zawodnik na pozycji rozgrywającego w Będzinie będzie rywalizował z młodszym od siebie o dwa lata Łukaszem Kozubem. W nadchodzących rozgrywkach PlusLigi skład drużyny trenera Stelio DeRocco będzie opierał się w większości na młodych graczach. Włodarze będzińskiego klubu zakontraktowali także na pozycję środkowego Dawida Wocha oraz Mateusza Kowalskiego.

 

 

 

Źródło: www.mksbedzin.pl / opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY