Amerykański przyjmujący wzmocnił radomski zespół

Amerykański przyjmujący wzmocnił radomski zespół

39
0
PODZIEL SIĘ

Klub z Radomia w miejsce Alena Šketa, z którym na początku sezonu rozwiązano kontrakt, podpisał umowę z amerykańskim przyjmującym Brendena Sandera. W sezonie 2018/2019 Amerykanin występował we włoskim klubie Cucine Lube Civitanova, z którym sięgnął między innymi po mistrzostwo kraju.

 

Amerykanin w Radomiu

 

W ostatnich tygodniach włodarze klubu Cerrad Enea Czarni Radom poszukiwali zawodnika, który mógłby zająć miejsce Alena Šketa, który z powodu problemów zdrowotnych rozwiązał kontrakt. Ostatecznie zdecydowano, że siatkarzem, który dołączy do zespołu będzie Amerykanin, Brenden Sander. „Na testach przebywało w ostatnim czasie trzech siatkarzy. Najlepiej zaprezentował się amerykański przyjmujący, Brenden Sander. Po dopełnieniu wszystkich formalności, dziś możemy ogłosić że pozyskaliśmy siatkarza, który zastąpi na tej pozycji Alena Šketa” – powiedział prezes klubu WKS Czarni Radom S.A., Wojciech Stępień.

 

Sander urodził się 22 grudnia 1995 roku w Huntington Beach, w stanie Kalifornia. W latach 2015-2018 reprezentował barwy Brigham Young University, z którym wywalczył Mistrzostwo NCAA (2016, 2017). W swoim dorobku Brenden Sander ma również brązowy medal Mistrzostw Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów Juniorów 2014, srebrny medal Pucharu Panamerykańskiego Juniorów 2015 oraz srebrny medal Mistrzostwa Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów 2019. Dobre występy w kadrze juniorów oraz lidze uniwersyteckiej poskutkowały powołaniem do seniorskiej reprezentacji Stanów Zjednoczonych na Ligę Narodów 2018.

 

Na talencie Amerykanina poznali się również włodarze Cucine Lube Civitanova, podpisując z nim kontakt w sezonie 2018/2019. Z włoskim zespołem sięgnął po mistrzostwo Włoch, złoty medal Ligi Mistrzów i srebrny krążek Klubowych Mistrzostw Świata.

 

 

Źródło: www.wksczarni.pl/informacja własna

BRAK KOMENTARZY