Amerykanin wzmacnia Aluron Virtu CMC Zawiercie

Amerykanin wzmacnia Aluron Virtu CMC Zawiercie

28
0
PODZIEL SIĘ

Amerykański przyjmujący, Garrett Muagututia, w nadchodzącym sezonie zasili szeregi Aluron Virtu CMC Zawiercie. Z zawierciańskim klubem siatkarz związał się rocznym kontraktem i jest to dla niego powrót do PlusLigi, ponieważ w sezonie 2013/3014 grał w Bydgoszczy. Do Zawiercia Garrett Muagututia przenosi się z włoskiej Calzedonii Werona.

 

Garrett Muagututia przygodę z siatkówką rozpoczynał w lidze amerykańskiej, kiedy to 2006 roku rozpoczął przygodę z drużyną uniwersytecką z Kalifornii. W Kalifornii przyjmujący spędził cztery lata, a później przeniósł się do zespołu Voley Guada. Doświadczenie na siatkarskich parkietach Garrett Muagututia zbierał również reprezentując fiński Raision Loimu, czy chińskie zespoły Fujian Volleyball Club (2014-2016) i Tianjin Nuzi Paiqiu Dui (2017-2018). Wśród sukcesów klubowych Amerykanin ma mistrzostwo Portugalii, wywalczone wraz z drużyną Sporting Clube de Portugal oraz Puchar Grecji i wicemistrzostwo tego kraju, które Garrett Muagututia zdobył będąc zawodnikiem PAOK Saloniki, w sezonie 2018/2019. Ostatni sezon przyjmujący spędził we włoskiej Serie A, gdzie reprezentował barwy Calzedonii Werona, z którą zajął ostatecznie ósme miejsce. Po zakończeniu sezonu siatkarz zdecydował się na zmianę klubu i ostatecznie podjął decyzję o powrocie na polskie parkiety. W sezonie 2020/2021 Garrett Muagututia dołączy do zespołu prowadzonego przez Igora Kolakovicia. Jest to powrót przyjmującego na parkiety PlusLigi, bowiem w sezonie 2013/2015 siatkarz grał w ówczesnym Transferze Bydgoszcz. Warto zaznaczyć, że Garrett Muagututia ma na swoim koncie grę w reprezentacji narodowej Stanów Zjednoczonych, z którą w 2014 roku wygrał Ligę Światową oraz w 2019 roku zdobył srebrny medal Ligi Narodów, a także trzecie miejsce w Pucharze Świata. „To od wielu lat ważny siatkarz w reprezentacji Stanów Zjednoczonych, choć przez większość tego czasu nie był szóstkowym graczem. Bardzo dobrze wyszkolony technicznie, nie popełnia wielu błędów i umie znajdować różne rozwiązania. Powinien być ostoją naszej linii przyjęcia, co pozwoli nam grać szybko, zwłaszcza przy zagrywce rywali” – mówi Igor Kolaković.

 

Garrett Muagututia to kolejne wzmocnienie zawierciańskiego klubu, który w sezonie 2020/2021 będzie chciał poprawić swój ostatni wynik. Kilka dni temu włodarze Aluron Virtu CMC poinformowali że do zespołu dołączy środkowy reprezentacji Brazylii, Flávio Gualberto oraz rozgrywający Ǵorǵi Ǵorǵiew. Natomiast na przedłużenie kontraktu zdecydował się Mateusz Malinowski.

 

 

 

Źródło: informacja własna/aluronvirtucmc.pl

BRAK KOMENTARZY