Aluron Virtu Warta Zawiercie z licencją na sezon 2018/2019

Aluron Virtu Warta Zawiercie z licencją na sezon 2018/2019

140
0
PODZIEL SIĘ

Aluron Virtu Warta Zawiercie, który w swoim debiutanckim sezonie PlusLigi zajął dziewiąte miejsce, obok siedmiu innych drużyn jako pierwszy otrzymał licencję na grę w PlusLidze w sezonie 2018/2019. Oprócz drużyny z Zawiercia Polski Związek Piłki Siatkowej przyznał pozwolenie na udział w rozgrywkach m.in. mistrzom Polski, PGE Skrze Bełchatów.

 

Osiem drużyn z pierwszego terminu

 

Sezon ligowy wystartuje za trzy miesiące, a część drużyn zakończyła już kompletowanie składów na nadchodzące rozgrywki ligowe. Polski Związek Piłki Siatkowej przyznaje również poszczególnym zespołom licencję, czyli pozwolenie na występy w najwyższej klasie rozgrywek. W pierwszym terminie uzyskało je osiem zespołów, a wśród nich znaleźli się siatkarze Aluronu Virtu Warta Zawiercie. Zespół z Zawiercia zaprezentował się z dobrej strony w minionych rozgrywkach ligowych, w których debiutował w Pluslidze, zajmując na koniec sezonu dziewiątą lokatę. Klub z Zawiercia był również bardzo aktywny na rynku transferowym i zaskakiwał wręcz kibiców kolejnymi wzmocnieniami na pozycjach, pozyskując m. in. takich graczy jak Michał Masny, Bartosz Gawryszewski, Mateusz Malinowski czy Olieg Achrem.

 

Obok drużyny z Zawiercia licencję na udział w nadchodzących rozgrywkach PlusLigi otrzymali: Klub Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A., który sezon 2017/2018 zakończył z tytułem mistrzów Polski, klub ONICO Warszawa S.A., który minione rozgrywki zakończyła na ósmej pozycji, zespół GKS GieKSa Katowice S.A., który w ubiegłym sezonie uplasował się na jedenastym miejscu, Miejski Klub Sportowy Będzin S.A.- drużyna, która uniknęła gry w barażach, zajmując trzynastą lokatę, klub WKS Czarni Radom S.A., który zajął dziesiąte miejsce w sezonie 2017/2018, Asseco Resovia S.A. – szóste miejsce na koniec sezonu, a także drużyna Piłki Siatkowej AZS UWM S.A. w Olsztynie, która zajęła czwarte miejsce w ubiegłym sezonie, przegrywając w meczu o brąz z ekipą Trefla Gdańsk.

 

Źródło: Aluron Virtu Warta Zawiercie

BRAK KOMENTARZY