Aleksander Śliwka ponownie zagra w Asseco Resovii Rzeszów

Aleksander Śliwka ponownie zagra w Asseco Resovii Rzeszów

326
0
PODZIEL SIĘ

Ostatnie rozgrywki ligowe Aleksander Śliwka spędził na wypożyczeniu w Indykpolu AZS-u Olsztyn, z którym zajął piąte miejsce. Po rocznym pobycie w stolicy Warmii i Mazur młody przyjmujący wraca do Asseco Resovii Rzeszów, gdzie o miejsce w podstawowym składzie rywalizował będzie z Rossardem, Perrinem oraz Depowskim.

 

Powrót z wypożyczenia

 

Aleksander Śliwka od 2014 roku jest związany kontraktem z Asseco Resovią Rzeszów. Zawodnik nie miał jednak szans na grę w podstawowym składzie, dlatego jeszcze w tym samym roku został wypożyczony do AZS-u Politechniki Warszawskiej, gdzie na stałe gościł na boisku. Następnie przyjmujący wrócił do Rzeszowa, gdzie nie miał wielu okazji do rozwijania swoich umiejętności, przegrywając walkę o wyjściową szóstkę. W trosce o rozwój gracza włodarze Asseco Resovii Rzeszów zdecydowali, że na sezon 2016/2017 Aleksander Śliwka ponownie zostanie wypożyczony do zespołu, w którym będzie miał więcej okazji do gry. Przyjmujący dołączył do Indykpolu AZS-u Olsztyn, gdzie prezentował wysoki poziom i podrywał drużynę do walki w trudnych momentach. Olsztyński klub rozgrywki 2016/2017 zakończył na piątym miejscu, a Aleksander Śliwka był jednym z graczy decydujących o końcowym sukcesie. Młody przyjmujący zagrał w 102 setach, podczas których zdobył dla swojej drużyny 336 punktów. W następnym sezonie Śliwka będzie jednak grał dla Asseco Resovii Rzeszów.

 

 

Rzeszowianie zamknęli skład

 

Asseco Resovia Rzeszów w nadchodzących rozgrywkach będzie walczyła na krajowym podwórku oraz w Pucharze CEV. Rzeszowianie po zajęciu czwartego miejsca w PlusLidze stracili szansę na elitarną Ligę Mistrzów. W związku z wynikami poniżej oczekiwań w zespole zaszły duże zmiany i w nadchodzących rozgrywkach będzie on mocno przebudowany. Nowym szkoleniowcem drużyny z Podkarpacia został Roberto Serniotti, który teraz dobiera sobie współpracowników. Z poprzedniego składu w Asseco Resovii Rzeszów zostali dwaj przyjmujący: Thibault Rossard i John Gordon Perrin, środkowi: Marcin Możdżonek, Bartłomiej Lemański i Dawid Dryja, libero Mateusz Masłowski, atakujący Jochen Schops i rozgrywający Lukas Tichacek. Włodarze rzeszowskiego klubu zakontraktowali Jakuba Jarosza, który ma tworzyć duet z niemieckim graczem, środkowego Łukasza Perłowskiego i libero Pawła Ruska. Z wypożyczenia do zespołu wracają za to rozgrywający Michał Kędzierski i przyjmujący Dominik Depowski oraz Aleksander Śliwka.

 

Źródło: www.assecoresovia.pl/informacja własna

BRAK KOMENTARZY