Albert Semeniuk zwalnia miejsce

Albert Semeniuk zwalnia miejsce

657
0
PODZIEL SIĘ

W dniu 10 listopada pierwszoligowy klub Aluron Warta Zawiercie poinformował o zwolnieniu się posady trenerskiej w drużynie. W swoim oświadczeniu Zarząd Stowarzyszenia Klubu życzy dotychczasowego trenerowi, Albertowi Semeniukowi, sukcesów w dalszej pracy szkoleniowej, nie podając jednak żadnych nazwisk potencjalnych kandydatów na objęcie zwolnionego miejsca.

 

Sekcja siatkarska MKS „Warta” została utworzona w 1972 roku. W 1984 roku awansowali do klasy międzywojewódzkiej, a w końcu w 1993 roku do II ligi. Trenerem zawiercian był wówczas Marian Kustra. Z przyczyn finansowych klub został zmuszony do wycofania się z rozgrywek, a samą sekcję rozwiązano w 1997 roku. Trzy lata temu klub reaktywowano jako KS Aluron Warta Zawiercie.

 

Sezon 2014/2015 jest debiutem zespołu w KRISPOL Lidze. Podstawowym celem drużyny jest znalezienie się w najlepszej ósemce ligi, co zagwarantować ma możliwość grania na zapleczu PlusLigi przez kolejny rok.

 

Po siedmiu spotkaniach klub zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli z sześcioma punktami na koncie. Do tej pory siatkarze z Zawiercia wygrali zaledwie dwa pojedynki, w pięciu musieli uznać wyższość rywali. Najbliższe spotkanie, 15 listopada, drużyna stoczy z SMS PZPS Spała (szósty w tabeli, trzynaście punktów). W ostatniej kolejce zespół poniósł porażkę z UMKS Kęczaninem Kęty 3:1 (25:21, 21:25, 25:17, 30:28).

 

 

 

Autor: Justyna Mleczak

 

Źródło: www.aluronwarta.pl / opracowanie własne

 

BRAK KOMENTARZY