Adrian Buchowski: „To był nasz najlepszy występ w Lidze Europejskiej”

Adrian Buchowski: „To był nasz najlepszy występ w Lidze Europejskiej”

809
0
PODZIEL SIĘ

Podopieczni Andrzeja Kowala po przegranym półfinale z reprezentacją Słowenii, w walce o brązowy medal Ligi Europejskiej zmierzyli się z równie mocną ekipą Estonii. Biało-czerwoni pokazali jednak, że stać ich na wygraną i pewnie w trzech setach pokonali swoich rywali. „Dzisiaj zagraliśmy tak naprawdę swoją grę” – powiedział po spotkaniu przyjmujący polskiej kadry.

 

Czas Siatkówki: Wczoraj nie mieliście swojego dnia. Porażka ze Słowenią podziałała na Was motywująco przed dzisiejszym starciem z Estonią?

 

Adrian Buchowski: Tak, dzisiaj zagraliśmy tak naprawdę swoją grę, tak jak potrafimy grać. Myślę, że to był nasz najlepszy występ w Lidze Europejskiej i fajnie, że wyszedł nam na sam koniec. Kibice zobaczyli, że jednak warto nas oglądać, warto przychodzić na nasze mecze i warto na nas stawiać, więc myślę, że to taki miły akcent na sam koniec Ligi Europejskiej.

 

 

Jaka atmosfera panowała po wczorajszym przegranym meczu? Trener Kowal powiedział Wam coś, co sprawiło, że dzisiaj zagraliście lepiej?

 

Nie, raczej my sami, każdy wiedział osobiście, że po prostu musimy ten mecz dzisiaj wygrać. Każdy się indywidualnie nastawił pozytywnie na to spotkanie, wyszedł z pełną energią i jak widać, przyniosło to super efekt.

 

 

Wczoraj nie funkcjonował u Was praktycznie w ogóle atak. Dzisiaj było już o wiele lepiej i właśnie to był jeden z głównych elementów, dzięki któremu przewyższaliście Estończyków.

 

Zgadza się. Na pewno dzisiaj generalnie w każdym elemencie zagraliśmy dużo lepiej, na dużo wyższym poziomie. Myślę, że to był klucz do zwycięstwa. Szkoda, że tak mało tych dobrych występów było, ale cieszymy się z tego brązu. Na pewno to jest super sprawa na sam koniec tego całego okresu, gdzie graliśmy w kadrze.

 

 

Jak już powiedziałeś, w każdym elemencie radziliście sobie o wiele lepiej niż wczoraj. W drugim secie zanotowaliście aż 7 punktowych bloków, a w trzecim secie z kolei już od samego początku kontrolowaliście przebieg spotkania.

 

Myślę, że ten drugi set już ustawił to spotkanie, bo widać, że gdzieś tam przełamaliśmy ten zespół Estonii. Oni grali i grali, ale widać, że też nie wierzyli, że mogą jeszcze wygrać. Także najważniejszy był ten drugi set oraz konsekwencja w naszej grze przez całe spotkanie.

 

 

Dzięki wygranej z Estonią zdobyliście historyczny brązowy medal i dla tak młodego zespołu to z pewnością bardzo duże osiągnięcie.

 

Zgadza się. Na pewno patrząc na przebieg tego, jak wyglądała cała Liga Europejska, to trzeba to uznać za duży sukces i tak do tego podchodzimy. Jest to zespół młody, na pewno dużo wyciągnęliśmy doświadczenia z tych meczów i myślę, że to zaprocentuje w przyszłości.

 

 

Z Adrianem Buchowskim rozmawiała Klaudia Czarka

BRAK KOMENTARZY