Eder Carbonera kolejnym wzmocnieniem Diatec Trentino

Eder Carbonera kolejnym wzmocnieniem Diatec Trentino

339
0
PODZIEL SIĘ

Po zdobyciu wicemistrzostwa Włoch, drużyna Diatec Trentino sięga po kolejne wzmocnienia na przyszły sezon. Nowym nabytkiem ekipy Angelo Lorenzettiego został brazylijski środkowy Eder Carbonera. Dla Brazylijczyka ekipa z Trydentu będzie pierwszym europejskim klubem, w którym zagra.

 

Nowy kierunek

 

Dla brazylijskiego środkowe będzie to pierwszy wyjazd poza granice Brazylii. Większość swojej kariery spędził w kraju z Ameryki Południowej. Ostatni sezon występował w Funvic Taubate, a jego zespół sprawił niespodziankę, zdobywając Puchar Brazylii oraz wicemistrzostwo tego kraju. Teraz Carbonera dołącza do zespołu innego medalisty krajowych rozgrywek jakim jest ekipa z Trydentu. Eder Carbonera to niezwykle doświadczony gracz na swojej pozycji, który ma na swoim koncie nie tylko osiągnięcia klubowe, ale również reprezentacyjne. Ostatnim sukcesem jest zwycięstwo na Igrzyskach Olimpijskich w Rio De Janeiro. Środkowy będzie kolejnym brazylijskim graczem, który może pochwalić się występami w ekipie Angelo Lorenzettiego. W drużynie Diatec Trentino występowali już między innymi Raphael, Leandro Visotto, Riad Garcia czy Andre Nascimento. „W przyszłym sezonie będziemy mogli pochwalić się aż pięcioma graczami, którzy brali udział w finale Igrzysk Olimpijskich w 2016 roku w Rio. Ta liczba pokazuje jak wielką konkurencją dla rywali będzie nasz zespół. Eder zdobył wiele nie tylko na arenie klubowej, ale również międzynarodowej i mamy nadzieję dalej to kontynuować” – powiedział prezes Diatec Trentino, Diego Mosna.

 

 

Budować siłę

 

Eder Carbonera nie znalazł się w klubie z Włoch przez przypadek. Po udanym sezonie apetyty będą jeszcze większe i przyszedł czas na powrót dominacji nie tylko na arenach krajowych. Z pewnością ta drużyna będzie chciała zbudować klub na miarę walki w Lidze Mistrzów oraz powrót do najlepszej czołówki na świecie. Przeszłość pokazuje jak ważnym punktem na siatkarskiej mapie jest Diatec Trentino, a obecne transfery wskazują, że władze chcą przywrócić świetność z tamtych lat. „Chcieliśmy włączyć do naszego zespołu doświadczonego sportowca, który zna siatkówkę na wysokim poziomie nie tylko sportowym, ale również mentalnym. To gracz, który może mieć ogromny wkład w techniczny i relacyjny punkt widzenia” – skomentował szkoleniowiec Angelo Lorenzetti.

 

 

 

Źródło: trentinovolley.it/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY