Toronto Major Series: Dwie pary na piątym miejscu. Koniec duetu Fijałek/Prudel

Toronto Major Series: Dwie pary na piątym miejscu. Koniec duetu Fijałek/Prudel

501
0
PODZIEL SIĘ

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak oraz Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel zakończyli udział w finałowym turnieju Toronto Major Series na piątym miejscu, przegrywając swoje spotkania ćwierćfinałowe. Dla bardziej doświadczonego polskiego duetu turniej w Kanadzie był ostatnim wspólnym występem. Polscy plażowicze tymi zawodami zakończyli sezon.

 

Po fazie grupowej Toronto Major Series Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel spotkali się z parą Binstock/Schachter. W premierowej odsłonie Polacy zachowali więcej spokoju w końcówce i zapisali na swoje konto zwycięstwo. Drugi set zakończył się na korzyść Kanadyjczyków, którzy wypracowali sobie zaliczkę i utrzymali ją w decydujących momentach. W tie-breaku to Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel zachowali więcej skupienia, dzięki czemu zakończyli pojedynek na swoją korzyść.

 

Fijałek/Prudel – Binstock/Schachter 2:1 (21:18, 17:21, 15:12)


 

 

 

Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel spotkanie o wejście do ćwierćfinału zagrali z duetem Alison/Bruno. Mecz zakończył się zwycięstwem Brazylijczyków, więc biało-czerwoni zajęli w Toronto piąte miejsce. Reprezentanci Polski w pierwszym secie starali się prowadzić wyrównaną walkę z rywalami, ale w końcowych, decydujących akcjach to Brazylijczycy mieli więcej szczęścia. Druga partia padła już zdecydowanie łupem Alisona i Bruno, którzy pewnie punktowali i zakończyli spotkanie na swoją korzyść.

 

Fijałek/Prudel – Alison/Bruno 0:2 (19:21, 15:21)


 

 

 

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak fazę grupową Toronto Major Series zakończyli na pierwszym miejscu i awansowali od razu do ćwierćfinału, gdzie zmierzyli się z duetem Saxton/Schalk. Premierowa odsłona tego spotkania zakończyła się na korzyść zawodników z Polski, którzy bez problemów utrzymali prowadzenie w końcówce seta i zapisali na swoje konto zwycięstwo. W drugiej partii to Kanadyjczycy szybciej zaczęli budować zaliczkę i bez problemów powiększali swoje prowadzenie. Piotr Kantor i Bartosz Łosiak starali się przeciwstawić rywalom, ale nie dali rady nawiązać z nimi walki, przez co o losach meczu musiał zadecydować tie-break. W trzecim secie biało-czerwoni również zmuszeni byli pogodzić się z wyższością rywali, którzy zakończyli pojedynek na swoją korzyść. Polacy Toronto Major Series kończą na 5. miejscu.

 

Saxton/Schalk – Kantor/Łosiak 2:1 (17:21, 21:12, 15:11)

 

 

 

Źródło: informacja własna

 

BRAK KOMENTARZY