Toronto Major Series: Drugi mecz, druga wygrana

288
0

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak zagrali dzisiaj swoje drugie spotkanie w turnieju Toronto Major Series, będącym finałem cyklu Swatch Major. Rywalami Polaków byli dzisiaj gospodarze zawodów, duet Binstock/Schachter. Biało-czerwoni po wyrównanym pojedynku pokonali Kanadyjczyków w dwóch setach.

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak rozpoczęli spotkanie z gospodarzami od wyrównanej gry (3:3) i żadna z par nie była w stanie zapewnić sobie zaliczki (5:5). Na prowadzeniu był raz jeden, raz drugi duet. Po przerwie technicznej reprezentanci Polski zaczęli budować zaliczkę (14:11), ale Binstock/Schachter wyrównali stan partii (15:16). Biało-czerwoni nie dali rywalom przejąć kontroli nad przebiegiem seta (18:17), lecz w końcówce na tablicy wyników ponownie pojawił się remis (19:19). Piotr Kantor i Bartosz Łosiak utrzymali koncentrację do samego końca i zapisali na swoje konto zwycięstwo w pierwszej odsłonie (22:20).

W drugim secie również w pierwszych akcjach toczyła się wyrównana walka, a żadna z par nie potrafiła zapewnić sobie zaliczki (4:4). Jako pierwsi dwupunktowe prowadzenie mieli Piotr Kantor i Bartosz Łosiak (8:6) i stopniowo je powiększali (10:6). Kanadyjczycy nie potrafili dogonić przeciwników (7:12), co nie zmieniło się również po przerwie technicznej (9:13). Biało-czerwoni cały czas utrzymywali się na prowadzeniu (16:14). Piotr Kantor i Bartosz Łosiak w decydujących akcjach zachowali koncentrację (18:15) i wygrali również drugiego seta (21:16).

Binstock/Schachter – Kantor/Łosiak 0:2 (20:22, 16:21)

Źródło: Informacja własna