Tijmen Laane dołącza do będzinian

Tijmen Laane dołącza do będzinian

886
0
PODZIEL SIĘ

Zespół pod dowództwem zeszłorocznych trenerów składał się z samych Polaków, ale nowy szkoleniowiec ma inny pomysł na drużynę. Pierwszym obcokrajowcem, który dołączył do MKS-u Banimexu Będzin jest holenderski przyjmujący – Tijamen Laane, który ostatni sezon spędził w czwartej drużynie Bundesligi – SVG Lüneburg, a teraz wspomoże jedenasty zespół PlusLigi.

 

Pierwsze ruchy za MKS-em

 

MKS Banimex Będzin koncentrował się na przedłużeniu umów z siatkarzami z poprzedniego sezonu PlusLigi. W jedenastym zespole rozgrywek 2014/2015 został m.in. kapitan – Maciej Pawliński oraz środkowy bloku – Sebastian Warda. Poza przedłużeniami kontraktów i pożegnaniami z kilkoma zawodnikami (jak np. Miłosz Hebda) MKS Banimex Będzin podpisał nowe umowy. Wzmocnieniem dla drużyny budowanej przez Tomasza Wasilkowskiego będzie m.in. atakujący – Mateusz Piotrowski i przyjmujący – Jakub Peszko. Dzisiaj kontrakt z klubem podpisał kolejny przyjmujący – Tijamen Laane.

 

 

Mocny akcent z Holandii

 

Dwudziestosiedmioletni Tijamen Laane pochodzi z Holandii i był wzmocnieniem niejednej drużyny ligowej swojego kraju oraz czwartego zespołu ostatnich rozgrywek niemieckiej Bundesligi – SVG Lüneburg. Przyjmujący grając w rodzimej lidze świętował wiele najwyższe laury zdobywając m.in. mistrzostwo Holandii (2012/13 i 2013/14) oraz Puchar i Super Puchar swojego kraju. Dodatkowo Tijamen Lanne w sezonie 2013/14 wraz z zespołem zwyciężył w Top Volleyball Almelo Tournament. W ostatnim sezonie holenderski siatkarz zapisał na swoim koncie miano najlepiej punktującego zawodnika w lidze (362 punkty zdobyte w sezonie) oraz drugą pozycję wśród najlepiej blokujących oraz zagrywających zawodników. Tomasz Wasilkowski jest przekonany, że siatkarz równie dobrze poradzi sobie w zespole PlusLigi.

 

 

 

Źródło: www.mksbanimex.bedzin.pl/ opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY