Thijs ter Horst zagra w Piacenzie

Thijs ter Horst zagra w Piacenzie

710
0
PODZIEL SIĘ

Powoli krystalizuje się skład Biancorosso Volley Piacenzy na zbliżający się sezon. Kolejnym zawodnikiem, którego będziemy mogli podziwiać w barwach klubu, został Thijs ter Horst.

 

Holenderski przyjmujący swoją karierę rozpoczynał w rodzimej lidze, w drużynie Landstede Volleyball. Następnie przywdziewał barwy Volleybalvereniging Twente oraz Langhenkel Orion. W 2011 roku, mierzący 205 cm siatkarz postanowił spróbować swoich sił w rozgrywkach włoskiej Serie A1. Ostatnie trzy sezony spędził w klubie z Verony.

 

Niespełna 23-letni siatkarz jest reprezentantem Holandii. W kadrze zadebiutował w 2011 roku. Wraz ze swoją drużyną narodową triumfował w rozgrywkach Ligi Europejskiej oraz zajął trzecie miejsce podczas XI Memoriału Huberta Jerzego Wagnera.

 

Obecnie, ter Horst wraz z kolegami z drużyny narodowej, bierze udział w Final Four II dywizji Ligi Światowej w Sydney. Stawką turnieju jest miejsce w Final Six. Wkrótce okaże się, czy nowy nabytek klubu z Piacenzy wystąpi we Florencji. O przebiegu turnieju będziemy informować na bieżąco na naszym portalu.

 

Ter Horst nie kryje zadowolenia z tego, iż w nadchodzącym sezonie dane mu będzie grać w Biancorosso Volley Piacenzy. Podkreśla, że jest to klub z bogatą historią, a drużynę stać na walkę o najwyższe trofea. 23-latka czeka rywalizacja o miejsce w podstawowym składzie z legendarnymi siatkarzami – Samuelem Papim oraz Hristo Zlatanovem.

 

 

 

Autor: Mateusz Marcinkiewicz

 

Źródło: legavolley.it /opracowanie własne

 

BRAK KOMENTARZY