Svetoslav Gotsev zamyka skład Argos Volley Sora

Svetoslav Gotsev zamyka skład Argos Volley Sora

1106
0
PODZIEL SIĘ

Włoski zespół Argos Volley Sora jest już gotowy do rozpoczęcia swojego pierwszego sezonu w Serie A. Zawodnikiem, który zamyka skład drużyny na nadchodzące rozgrywki jest 26-letni środkowy reprezentacji Bułgarii Svetoslav Gotsev, który powraca do Włoch po rocznej przygodzie w Iranie, gdzie bronił barw Shahrdari Tabriz.

 

Kolejny włoski przystanek

 

Svetoslav Gotsev jest wychowankiem Slavii Sofia, a przygodę z siatkówką na najwyższym poziomie zaczynał w bułgarskim klubie Pirin Balkanstroj Razlog, gdzie spędził sezon 2011/2012 i zdobył z nimi wicemistrzostwo kraju. Następnie przeniósł się na rok do włoskiej drużyny Marmi Lanza Verona. Następny klub na drodze zawodnika, z którym związał się również na okres jednego roku to niemiecki VfB Friedrichshafen. W 2014 roku wraz z kolegami z zespołu wywalczył wicemistrzostwo Niemiec. Następne dwa lata to kolejne zespoły w życiorysie 26-letniego środkowego – włoska Vero Volley Monza oraz irański Shahrdari Tabriz VC. W swoim dorobku ma również liczne osiągnięcia z reprezentacją kraju. Od nowego sezonu 2016/2017 reprezentant Bułgarii będzie reprezentował barwy klubu Argos Volley Sora. Nowy trener zespołu oświadcza, że jest bardzo zadowolony z tego transferu, który przyniesie bardzo dużo korzyści dla klubu w nowym sezonie. „Sveto jest zrównoważonym graczem w różnych aspektach, tak, że zdobył miejsce w wyjściowym składzie w reprezentacji swojego kraju. Będzie jednym z najbardziej doświadczonych środkowych naszego zespołu. Jestem pewien, że będziemy mogli na niego liczyć w trudniejszych chwilach” – mówi szkoleniowiec. Władze klubu i trener wypowiadają się w samych superlatywach o swoim nowym zawodniku. Wierzą, że jest w stanie pomóc drużynie osiągać jak najwyższe cele. Dodatkowo zaznaczają, że może pokazać wiele więcej niż do tej pory. „Svetoslav zna nasz język, grał już we włoskiej lidze. W swoim ostatnim sezonie w Monzy zdobył 216 punktów. Wybraliśmy go przede wszystkim dlatego, że jest zmotywowany i wdzięcznym graczem, po drugie dlatego, że może poprawić swoje umiejętności i pokazać jeszcze więcej. Myślę, że przyjmie nowe wyzwanie z wielkim entuzjazmem i gotowością” – dodaje trener.

 

 

Pokazać się z dobrej strony

 

Argos Volley Sora w nadchodzącym sezonie będzie beniaminkiem włoskiej Serie A. Do zespołu oprócz Svetoslava Gotseva dołączył również osiemnastoletni Marco Lucarelli. Również na rozegraniu będzie występował młody gracz, Nicola Tiozzo, który może pochwalić się już sporym doświadczeniem. Zmiennikiem młodego Włocha będzie pochodzący z Rosji, Denis Kalinin. Chociaż w Argos Volley Sora brakuje tak znanych nazwisk jak w czołówce Serie A, to na pewno wszyscy gracze będą dawali z siebie wszystko, by uplasować się na jak najwyższym miejscu w tabeli.

 

 

 

Źródło: argosvolley.it/ opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY