Rozalin Penchev zagra w Turcji

Rozalin Penchev zagra w Turcji

1275
0
PODZIEL SIĘ

Rozalin Penchev, bułgarski przyjmujący, młodszy brat Nikolaya Pencheva od przyszłego sezonu będzie grał w Turcji. Siatkarz poprzedni sezon spędził grając w PlusLidze, w Effectorze Kielce. Po roku gry w Polsce postanowił spróbować swoich sił w innej lidze, wybór padł na ligę turecką, a konkretnie zespół Tokat Belediye Plevne Spor.

 

Słaby sezon w Kielcach

 

Rozalin Penchev do Effectora Kielce dołączył w sezonie 2014/2015. Poszedł śladami swojego starszego brata, Nikolaya, który grał w Kielcach w sezonie 2012/2013. Ten jednak w Kielcach zaliczył bardzo dobry sezon, jego talent został dostrzeżony przez Asseco Resovię Rzeszów. Nikolay Penchev po roku spędzonym w Kielcach przeniósł się do Rzeszowa, gdzie występuje do tej pory.

 

Losy Rozalina Pencheva nie potoczyły się jednak tak różowo, jak jego starszego brata. W Effectorze Kielce bułgarski przyjmujący przez cały sezon rozegrał 71 setów, były spotkania w których w ogóle nie pojawiał się na boisku. Rozalin Penchev zanotował na swoim koncie 171 punktów. W ogólnej klasyfikacji punktujących Bułgar zajął 73 miejsce. Effecter Kielce walczył o miejsce jedenaste z MKS-em Banimexem Będzin, jednak oba te spotkania kielczanie przegrali. Wobec tego ukończyli sezon 2014/2015 na pozycji dwunastej. Po słabym sezonie władze kieleckiego klubu zdecydowały się na zmiany w drużynie.

 

 

Medal w reprezentacji

 

Po sezonie ligowym Rozalin Penchev razem ze swoją reprezentacją pojechał na Igrzyska Europejskie. Zespół Bułgarii w Baku zaprezentował się bardzo dobrze, awansował do finału. Tam zmierzył się z Niemcami. Lepsi w tej konfrontacji okazali się gracze niemieccy, którzy zdobyli historyczny złoty medal I Igrzysk Europejskich.

 

 

Turecka przygoda

 

Bułgarski przyjmujący postanowił przyjąć ofertę tureckiego zespołu Tokat Belediye Plevne Spor. Jest to drużyna, która w nadchodzącym sezonie będzie debiutowała w najwyższe lidze tureckiej. Jako beniaminek zespół będzie chciał pokazać się z jak najlepszej strony, dlatego klub postanowił sięgnąć po zagranicznych siatkarzy.

 

Tureckie kluby już od kilku lat przyciągają najlepszych siatkarzy. Turcy znani są z tego, że nie oszczędzają na zawodnikach. Rozalin Penchev w Turcji będzie miał możliwość zdobycia nowych siatkarskich doświadczeń.

 

 

 

Źródło: informacja własna

BRAK KOMENTARZY