Radomianie już w komplecie

Radomianie już w komplecie

519
0
PODZIEL SIĘ

Cerrad Czarni Radom już w najbliższą niedzielę, 5 października rozpoczynają nowy sezon 2014/2015 w siatkarskiej PlusLidze. Pierwszy mecz siatkarze z Radomia rozegrają na wyjeździe z Kielcami. Podopieczni Roberta Prygla w końcu są już w komplecie i mogą spokojnie przygotowywać się do pierwszego pojedynku sezonu z Effectorem Kielce. 

 

Ostatni turniej im. Jana Skorżyńskiego dla klubu z Radomia zakończył się bardzo dobrze, gdyż zajął on drugie miejsce, a to na pewno podbudowało drużynę Roberta Prygla, chociaż do zwycięstwa w całych zawodach zabrakło jedynie jednej wygranej. Podczas tego międzynarodowego turnieju radomianom udało się pokonać między innymi Mistrza Niemiec – Berlin Recycling Volleys. Przed ekipą z Radomia ostatni tydzień przygotowań, a już w weekend czeka ich pierwszy sprawdzian w PlusLidze mężczyzn. Dopiero teraz radomianie trenują w komplecie. Wcześniej w składzie brakowało reprezentantów Niemiec: Dirka Westphala i Lukasa Kampy oraz Fina Mikko Oivanena.

 

O ile brązowi medaliści Mistrzostw Świata już tydzień temu dołączyli do drużyny, to Mikko Oivanen musiał odpocząć i wyleczyć drobne kontuzje, z którymi boryka się od zakończonych niedawno Mistrzostw Świata: „Mikko musiał przejść małe badania, które pozwoliły nam sprawdzić jego stan zdrowia po mistrzostwach. Teraz mamy już jasność co do jego dyspozycji i trenujemy w komplecie” – tłumaczył szkoleniowiec radomskiej ekipy.

 

Drużynę Roberta Prygla kontuzje nie omijają. Kolejnym siatkarzem, który narzekał na bóle był środkowy bloku Jacek Ratajczak. „Żyję, więc ze zdrowiem jest dobrze. A przed pierwszym meczem mam nadzieje być w lepszej formie. Na razie nie myślę jeszcze o meczu, a jedynie skupiam się nad każdym kolejnym treningiem” – skomentował sam zawodnik Cerradu Czarnych Radom.

 

W Radomiu siatkarze zostaną do soboty, gdzie rano odbędą ostatni trening – jak zaplanował to sztab szkoleniowy. Po południu siatkarze udadzą się w podróż do Kielc, by tam zainaugurować nowy sezon 2014/2015 w PlusLidze mężczyzn. Początek spotkania o godzinie 17:00 w Hali Legionów w Kielcach.

 

 

 

Autor: Joanna Musioł

 

Źródło: www.wksczarni.pl / opracowanie własne

 

BRAK KOMENTARZY