Nikola Kovacević zagra w Chinach!

Nikola Kovacević zagra w Chinach!

889
0
PODZIEL SIĘ

Kolejny siatkarz postanowił spróbować swoich sił na wschodzie. Nikola Kovacević, którego znamy z występów na plusligowych parkietach w barwach Asseco Resovii Rzeszów, postanowił zmienić klub. Zespół z Szanghaju, który w ubiegłym sezonie stracił tytuł na rzecz ekipy z Beijing chce odzyskać mistrzostwo. Jedną z wiodących postaci w drużynie wicemistrza Chin ma być Kovacević.

 

Nikola Kovacević urodził się 14 lutego 1983 roku w serbskim Kraljevie. To właśnie w tym mieście stawiał pierwsze siatkarskie kroki. W klubie Ribnica Kraljevo spędził cztery sezony, jednak nie osiągnął tam znaczących sukcesów. Następnie przeniósł się do Belgradu, gdzie z drużyną Crvena Zvezda Belgrad zdobył mistrzostwo Serbii i Czarnogóry. W stolicy nieistniejącego już państwa 31-letni przyjmujący został do sezonu 2005/2006. Następnym punktem w jego siatkarskiej karierze był grecki zespół G.S. Lamia. W klubie tym spędził jednak tylko sezon, by przenieść do włoskiej Serie A, która uważana była wtedy za najlepszą ligę świata. W Perugii Nikola Kovacević spędził dwa lata. W sezonie 2008/2009 droga do mistrzostwa Włoch zakończyła się jednak na ćwierćfinałach i siatkarz postanowił wrócić do Grecji. Jednym z najważniejszych momentów w jego siatkarskiej karierze był transfer do Rosji. 31-letni przyjmujący w Guberni Niżnyj Nowgorod spędził jednak tylko rok, by w sezonie 2012/2013 reprezentować barwy Asseco Resovii Rzeszów. W polskiej lidze nie obyło się bez sukcesów. Drużyna z Rzeszowa z Kovaceviciem w składzie wywalczyła mistrzostwo Polski oraz dotarła do finału Pucharu CEV.

 

W minionym sezonie Kovacević był zawodnikiem Uralu Ufa. W marcu jednak rozwiązał kontrakt i przeniósł się do zespołu Calzedonia Werona.

 

W tym sezonie doświadczony zawodnik, który grał już w wielu ligach spróbuje swoich sił w Chinach:  „Podpisałem naprawdę dobry kontrakt. Zobaczymy, jak długi czas spędzę w Chinach. Podpisałem kontrakt na jeden sezon, ale nie wykluczam możliwości pozostania tam na dłużej”– powiedział Nikola Kovacević.

 

Nikola Kovacević to także wieloletni reprezentant Serbii. W kadrze narodowej zadebiutował w 2003 roku w drużynie juniorów i od tamtej pory jest stałym bywalcem zgrupowań reprezentacji. Wraz ze swoimi kolegami zdobył między innymi brązowy medal Mistrzostw Świata oraz złoty i dwa brązowe krążki Mistrzostw Starego Kontynentu.

 

 

Autor: Beata Janeczek

 

Źródło: worldofvolley.com/ opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY