Łukasz Łapszyński zagra w AZS-ie Politechnice Warszawskiej

Łukasz Łapszyński zagra w AZS-ie Politechnice Warszawskiej

806
0
PODZIEL SIĘ

AZS Politechnika Warszawska bardzo pewnie dąży do nowego sezonu ligowego. Stołeczny klub już kończy kompletowanie swojego składu na rozgrywki PlusLigi. Jakiś czas temu do warszawskiej drużyny dołączył środkowy Przemysław Smoliński, a przedostatnie wolne miejsce w zespole Jakuba Bednaruka zajmie przyjmujący – Łukasz Łapszyński.

 

Z Lubina do stolicy

 

Łukasz Łapszyński to kolejny młody zawodnik w szeregach AZS-u Politechniki Warszawskiej. Siatkarz ma niespełna 22 lata i występuje na pozycji przyjmującego. Przygoda z profesjonalną siatkówką tego gracza rozpoczęła się w SMS-ie Spała, gdzie trafił w 2009 roku. W sezonie 2014/2015 Łukasz Łapszyński został zawodnikiem beniaminka PlusLigi – KS-u Cuprum Lubin. W nadchodzących rozgrywkach przyjmujący postanowił sprawdzić swoje siły w klubie z Warszawy.

 

 

W juniorach i kadetach

 

Choć przed nowym siatkarzem AZS-u Politechniki Warszawskiej jeszcze długa przyszłość na siatkarskich parkietach, to zawodnik ma na swoim koncie wiele sukcesów. Dotychczasowe osiągnięcia przyjmujący zapisał na swoim koncie na szczeblu kadeta i juniora. Łukasz Łapszyński jest m.in. Mistrzem Polski Kadetów i dwukrotnym Mistrzem Polski Juniorów. Siatkarz zdobył również doświadczenie na poziomie reprezentacyjnym, kiedy np. zwyciężył w Turnieju Kwalifikacyjnym Mistrzostw Europy Kadetów w 2011 roku.

 

 

Komplet przyjmujących

 

Podpisanie kontraktu włodarzy stołecznego klubu z Łukaszem Łapszyńskim zapełniło wszystkie cztery pozycje dla przyjmujących. Młody zawodnik o miejsce w wyjściowym składzie warszawskiej drużyny będzie musiał walczyć z młodym Pawłem Halabą, który w poprzednim sezonie występował w I Lidze w zespole AGH 100RK Kraków, a także z pozostającym w warszawskiej ekipie Jakubem Radomskim i doświadczonym Francuzem Guillaume Samicą.

 

Do pełnego skompletowania zespołu, AZS Politechnice Warszawskiej brakuje już tylko jednego siatkarza na pozycji libero. Kto jako ostatni dołączy do podopiecznych Jakuba Bednaruka i będzie walczył o miejsce w składzie z Maciejem Olenderkiem? O tym dowiemy się na pewno już niedługo.

 

 

 

Źródło: www.azspw.com/opracowanie własne

 

BRAK KOMENTARZY