Kolejny Amerykanin w Będzinie!

Kolejny Amerykanin w Będzinie!

1131
0
PODZIEL SIĘ

MKS Będzin poprzedni sezon zakończył na ostatniej pozycji. Słaby wynik skłonił działaczy klubowych do przeprowadzenia gruntownych zmian. Przed rozpoczęciem kolejnych rozrywek postanowili przebudować skład. Zespół pozyskał już dziewięciu nowych zawodników. Kolejnym nabytkiem ekipy z Będzina został młody przyjmujący, Kyle Russell.

 

Wsparcie z Kalifornii

 

Dwudziestotrzyletni Amerykanin do tej pory występował w rozgrywkach akademickich. Reprezentował barwy Univeristy of California – Irvine, z którym sięgnął po dwa mistrzostwa NCAA oraz dwa mistrzostwa MPSF. W swoim zespole był jednym z wyróżniających się zawodników. Dużym atutem młodego przyjmującego jest wzrost. Kyle Russell mierzy 206 centymetrów. Bardzo dobrze gra przy siatce, jest także groźny w polu serwisowym. W sezonie był trzecim najlepiej blokującym i drugim najlepiej zagrywającym zawodnikiem akademickich rozgrywek.

 

Kyle Russell ma również doświadczenie w zawodach międzynarodowych. Występował na Igrzyskach Panamerykańskich w Kanadzie, uniwersjadzie w Korei Południowej i mistrzostwach świata juniorów w Turcji. Szkoleniowiec będzinian postanowił przyjrzeć się młodemu przyjmującemu po rekomendacjach trenera reprezentacji Stanów Zjednoczonych, Johna Sperawa. „Z niecierpliwością czekam na mój pierwszy sezon w profesjonalnej i prestiżowej lidze siatkówki. Jestem zaszczycony możliwością reprezentowania MKS-u w nadchodzących rozgrywkach. Słyszałem świetnie opinie o trenerze DeRocco i nie mogę już doczekać się gry pod jego wodzą” – powiedział Kyle Russell.

 

 

Nowi zawodnicy kluczem do sukcesu?

 

Młody przyjmujący jest już drugim Amerykaninem, który zasilił skład MKS-u Będzin. Wcześniej do ekipy dołączył rozgrywający, Jonah Seif. Zawodnik ten również zdobywał doświadczenie w rozgrywkach akademickich.

 

Zobacz, co pisaliśmy o tym transferze

 

Kyle Russell ma wypełnić lukę, powstałą po odejściu Michała Żuka, Macieja Pawlińskiego i Tijmena Laane. Jedynym przyjmującym, który zdecydował się nadal grać w Będzinie jest Jakub Peszko. Dołączył do niego doświadczony Australijczyk, Nathan Roberts. Siatkarz podpisał roczny kontrakt. Z tymi dwoma zawodnikami Amerykanin będzie rywalizował o miejsce w podstawowym składzie.

 

 

 

Źródło: mksbedzin.pl / opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY