Kish Island: Piotr Kantor i Bartosz Łosiak z pierwszą wygraną

282
0

W trzygwiazdkowym turnieju, który odbywa się na wyspie Kish, położonej w Zatoce Perskiej, Polskę reprezentuje para Piotr Kantor/Bartosz Łosiak. Do Iranu mieli udać się także Jakub Szałankiewicz i Maciej Rudol, ale ze względu na kontuzję stopy tego drugiego, musieli się wycofać z udziału w tych zawodach.

W swoim pierwszym meczu turniejowym Piotr Kantor i Bartosz Łosiak zmierzyli się z austriackim duetem Schnetzer/Müllner.

Początek spotkania był wyrównany. Zespoły toczyły zaciętą walkę na siatce, a na tablicy wyników, co chwilę widniał remis (7:7). Przed przerwą techniczną na dwupunktowe prowadzenie wysunęli się Polacy (9:7), którzy na czasie mieli jedno „oczko” więcej od swoich rywali (11:10). Po obowiązkowej pauzie biało-czerwoni ponownie odskoczyli przeciwnikom (13:11). Piotr Kantor i Bartosz Łosiak cały czas utrzymywali swoją przewagę (18:16). Ostatecznie set ten zakończył się wygraną polskiej pary (21:18).

Drugą odsłonę lepiej rozpoczęli siatkarze z Polski, którzy osiągnęli dwupunktowe prowadzenie (5:3). Wraz z kolejnymi akcjami przewaga Piotra Kantor i Bartosza Łosiaka rosła (7:3). Na przerwę techniczną pary schodziły przy stanie 12:9 na korzyść Polaków, którzy po czasie dopisali na swoje konto dwa „oczka” (14:9). Tuż przed decydującą częścią partii biało-czerwoni mieli trzy punkty zaliczki (17:14). Już do końca odsłony podopieczni trenera Grzegorza Klimka nie stracili koncentracji i wygrali ją 21:17 i całe spotkanie 2:0.

Kantor/Łosiak – Schnetzer/Müllner 2:0 (21:18, 21:17)