Kish Island: Piotr Kantor i Bartosz Łosiak w półfinale

462
0

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak do ćwierćfinału Kish Island awansowali po dwusetowych pojedynkach. W walce o półfinał biało-czerwoni zmierzyli się z australijską parą Durant/Schuber. Reprezentanci Polski nie mieli najmniejszych problemów z pokonaniem Australijczyków, co zapewniło im awans do półfinału.

Spotkanie ćwierćfinałowe rozpoczęło się od walki punkt za punkt, ale jako pierwsi zaliczkę zapewnili sobie Piotr Kantor i Bartosz Łosiak (8:6). Para Durant/Schuber zanotowała przestój, szybko wykorzystany przez biało-czerwonych (12:8), którzy na przerwie technicznej prowadzili 12:9. Po obowiązkowym czasie reprezentanci Polski nie zwolnili tempa i zdobywali kolejne „oczka” (15:11), powiększając przewagę nad przeciwnikami (17:11). Australijczycy próbowali jeszcze nadrobić straty (16:20), ale Polacy utrzymali koncentrację i wygrali pierwszego seta (21:16).

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak pewnie otworzyli drugiego seta, szybko zapewniając sobie zaliczkę (5:1), którą powiększali w kolejnych akcjach (8:2). Australijczycy nie potrafili przełamać coraz lepiej grających reprezentantów Polski i ich straty szybko rosły (3:12). Biało-czerwoni na przerwie technicznej prowadzili 16:5, a tuż po niej dopisywali do swojego dorobku kolejne „oczka” (17:5). Piotr Kantor i Bartosz Łosiak w końcówce nie dopuścili rywali do głosu (21:7) i pewnie awansowali do półfinału Kish Island.

Kantor/Łosiak – Durant/Schuber 2:0 (21:16, 21:7)

Źródło: informacja własna