Gazprom-Jugra Surgut z nowym atakującym

Gazprom-Jugra Surgut z nowym atakującym

553
0
PODZIEL SIĘ

Rosyjska Superliga już od jakiegoś czasu określana jest mianem jednej z najbardziej wymagających lig na świecie. Pomimo wielu trudności, rosyjskie okienko transferowe z roku na rok jest coraz bogatsze w nowe, siatkarskie osobistości. Tym razem, do szeregu klubu z Surgutu dołączył atakujący – Konstantin Bakun.

 

Gazprom-Jugra Surgut posiada bogatą historię ligową. W sezonie 2002/2003 klub zajął szóste miejsce w rozgrywkach o Mistrzostwo Rosji, i jak się potem okazało – jest to do tej pory najlepszy rezultat w historii Gazpromu. Już od dwunastu lat, rosyjski klub nieprzerwanie gości w rozgrywkach Superligi, co z pewnością jest dodatkowym atutem dla potencjalnych zawodników. Ostatni sezon Gazprom-Jugra Surgut zakończył na ósmym miejscu.

 

Rosyjski klub postanowił wzmocnić atak i zdecydował się na podpisanie umowy z Konstantinem Bakunem. Nowy atakujący drużyny ma przed sobą nie lada wyzwanie – musi nie tylko sprostać oczekiwaniom włodarzy i kibiców, ale także zastąpić kontuzjowanego kolegę z zespołu. Obecność Bakuna w szeregach rosyjskiego klubu spowodowana jest bowiem urazem, jakiego doznał Aleksiej Cheremisin. Siatkarz podczas wakacji przeszedł operację, która uniemożliwia mu komfortową i bezpieczną grę na parkietach ligowych.

 

Włodarze klubu wydali specjalne oświadczenie, w którym poinformowali sympatyków siatkówki o problemach, z jakimi boryka się Gazprom-Jugra Surgut: „Od chwili, gdy nasz zespół opuścił Robert Prygiel, w naszych szeregach nie było siatkarza, który mógł się pochwalić pozycją w ścisłej czołówce atakujących Superligi”. Pracownicy rosyjskiego zespołu dodali również, że pokładają duże nadzieje w osobie Konstantina Bakuna i wierzą, że to właśnie jego obecność poprowadzi drużynę do sukcesu w trwających już rozgrywkach Superligi.

 

Gazprom-Jugra Surgut nie jest obcy polskim siatkarzom. W latach 2003-2007 w zespole grał Rober Prygiel, a od 2009-2010 swój udział w rosyjskiej drużynie miał Zbigniew Bartman. Skuszony ofertą zagranicznej ligi został również Łukasz Kadziewicz.

 

Konstantin Bakun swój pierwszy mecz z rosyjskim zespołem zainauguruje już 8 października. O tym, czy nowy atakujący sprosta wymaganiom włodarzy i miejscowych kibiców dowiemy się już niebawem.

 

 

 

Autor: Karolina Flis

 

Źródło: www.gazprom-ugra.ru/opracowanie własne

 

BRAK KOMENTARZY