Fort Lauderdale: Pierwszy turniej zakończony sukcesem. Fijałek/Bryl na 5. miejscu

455
0

Grzegorz Fijałek i Michał Bryl swój pierwszy wspólny turniej rozpoczęli z wysokiego „C”. Polacy wygrali wszystkie swoje mecze w fazie grupowej Fort Lauderdale Major Series i awansowali bezpośrednio do drugiej rundy zawodów. Biało-czerwoni pokonali tam parę z Hiszpanii i jako jedyny polski duet awansowali do ćwierćfinału.

Grzegorz Fijałek i Michał Bryl spotkanie z duetem Alvaro/Saymon rozpoczęli od wyrównanej walki, ale kilka skutecznych akcji po stronie Brazylijczyków dało im zaliczkę (9:6). Chwila przestoju w grze biało-czerwonych spowodowała, że przewaga pary z Brazylii wzrosła (12:7). Reprezentanci Polski na przerwie technicznej nadal mieli pięć „oczek” starty (8:13), a tuż po niej nie byli w stanie zniwelować tej różnicy (12:16). Błędy po stronie Polaków powodowały, że Brazylijczycy powiększali zaliczkę (19:12). Grzegorz Fijałek i Michał Bryl starali się nawiązać walkę z przeciwnikami (14:19), lecz było za późno na odwrócenie losów tego seta (14:21).

Druga odsłona rozpoczęła się od wyrównanej gry punkt za punkt, ale jako pierwsi dwupunktowe prowadzenie zapewnili sobie Brazylijczycy (5:3). Dzięki skutecznym atakom Grzegorz Fijałek i Michał Bryl utrzymywali kontakt z rywalami (7:8), lecz seria błędów powiększyła ich starty (8:12). Biało-czerwoni nie radzili sobie z przyjęciem (9:14), a w konsekwencji kończyli tylko pojedyncze akcje (12:16). Mocne zagrywki pozwoliły reprezentantom Polski na nawiązanie walki (15:17), ale to było za mało, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść (17:21). Grzegorz Fijałek i Michał Bryl zakończyli Fort Lauderdale Major Series na piątym miejscu.

Fijałek/Bryl – Alvaro/Saymon 0:2 (14:21, 17:21)

Źródło: informacja własna