Bruno Romanutti wraca do ojczyzny

Bruno Romanutti wraca do ojczyzny

739
0
PODZIEL SIĘ

Argentyński siatkarz po rocznym pobycie w Polsce wraca do domu. W najbliższym sezonie Bruno Romanutti zasili szeregi Untref Volley.

 

Atakujący po dobrej grze w sezonie 2012/2013 w argentyńskiej lidze i znakomitych występach podczas ubiegłorocznej edycji Ligi Światowej oraz na Mistrzostwach Ameryki Południowej został zauważony przez Dariusza Daszkiewicza. Młody siatkarz dołączył do Effectora Kielce i odgrywał tam znaczącą rolę. Był to pierwszy zagraniczny klub atakującego z Argentyny. Jednak w nadchodzącym sezonie Argentyńczyk powróci na parkiety rodzimej ligi. „Jestem szczęśliwy z powodu powrotu do domu.  Argentyńska liga jest dużo silniejsza niż wtedy, kiedy tu grałem. Było wiele ważnych transferów, które wzmocniły ligę, a Untref Volley ma bardzo poważne plany na najbliższy sezon”– powiedział młody atakujący.

 

Bruno Romanutti nie ma na swoim koncie zbyt wielu sukcesów, ale wraz z reprezentacją Argentyny zdobył w ubiegłym roku srebrny medal Mistrzostw Ameryki Południowej, ulegając jedynie wielkiej Brazylii. Ponadto w sezonie 2012/2013 siatkarz został wybrany najlepszym atakującym ligi argentyńskiej. Po powrocie do ojczyzny Bruno Romanutti na pewno ponownie pokaże, że jest młodym, siatkarskim talentem.

 

 

 

Autor: Katarzyna Żyta

 

Źródło: www. worldofvolley.com/ opracowanie własne

 

BRAK KOMENTARZY