Brian Cook zawodnikiem Tonazzo Padovy

Brian Cook zawodnikiem Tonazzo Padovy

533
0
PODZIEL SIĘ

Włodarze klubu z Padwy poinformowali ostatnio, że w zespole pozostanie Gonzalo Quiroga, a dzisiaj ogłosili, że do drużyny dołączy Brian Cook. Będzie to już drugi Amerykanin, który w przyszłym sezonie bronił będzie barw jedenastej drużyny Serie A. Młody przyjmujący ma być jednym z podstawowych graczy, który w znaczny sposób przyczyni się do poprawy jakości gry Tonazzo Padovy.

 

 

Udany rok na europejskich parkietach

 

Brian Cook przygodę z siatkówką rozpoczynał w ojczyźnie. W sezonie 2008/09 trafił do młodzieżowej drużyny Bay to Bay Volleyball Club. Po roku przeniósł się do Soquel High School, gdzie również grywał na młodzieżowych parkietach. Jego pierwszym seniorskim klubem okazał się Stanford University, gdzie spędził trzy lata, jednak później nie zdecydował się pozostać w Stanach Zjednoczonych. Młody przyjmujący postawił na rozwój i postanowił przenieść się do Europy. Na Starym Kontynencie dołączył do jednego z najbardziej utytułowanych drużyn w Grecji, Panatinaikosu Atlitikosu Omilos. Był to jego jeden z najlepszych sezonów. W barwach greckiego zespołu rozegrał 21 meczów, w których zdobył 341 punktów. Wynik ten dał mu szóstą pozycję na liście najlepiej punktujących zawodników w Grecji.

 

 

Postawić na młodych

 

Szkoleniowiec Tonazzo Padovy, Valerio Baldovin, od dawna stara się postawić głównie na młodzież, która, jego zdaniem, jest w stanie rywalizować z najlepszymi na najwyższym poziomie. Dlatego też w drużynie występuje wielu młodych i perspektywicznych zawodników, którzy stanowią o sile włoskiego klubu. Jakiś czas temu włodarze klubu poinformowali, że zdecydowali się zatrzymać w swoich szeregach Gonzalo Quirogę. Przyjmujący, mimo wypadku, który mógł skreślić jego siatkarską karierę, szybko doszedł do zdrowia i wrócił na boisko. W przyszłorocznych rozgrywkach również ma stanowić o sile Tonazzo Padovy, gdyż w minionym sezonie był jej jednym z ważnych ogniw.

 

Przypomnij sobie, co pisaliśmy o przedłużeniu kontraktu przez Gonzalo Quirogę

 

Transfer Briana Cooka do Tonazzo Padovy ma jeszcze bardziej wzmocnić zespół. 23-letni Amerykanin z bardzo dobrej strony spisał się na greckich parkietach, a jego talent zauważony został właśnie przez szkoleniowca włoskiej drużyny, który jest przekonany, iż przyjmujący będzie w stanie szybko zaaklimatyzować się w Padwie. „Brian Cook to wszechstronny gracz. Oprócz tego, że posiada dobre umiejętności w ataku i bloku, to dobrze radzi sobie również w przyjęciu. To są cechy, który będą bardzo pomagać naszej drużynie. Rozmawiałem z nim już przez telefon i jest bardzo podekscytowany grą we Włoszech” – wyznał Valerio Baldovin.

 

 

 

Źródło: www.pallavolopadova.it / opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY