Bartłomiej Krulicki nowym środkowym w BBTS Bielsko-Biała

Bartłomiej Krulicki nowym środkowym w BBTS Bielsko-Biała

773
0
PODZIEL SIĘ

Bartłomiej Krulicki to młody, dobrze rokujący siatkarz. Swoje pierwsze kroki kariery stawiał w zespole KS Norwid Częstochowa, a następnie KS Milicz. Środkowy był także reprezentantem Polski juniorów na Mistrzostwach Europy w 2012 roku. W minionym sezonie 2014/2015 grał w barwach Victorii PWSZ Wałbrzych.

 

Z Krispol 1. Ligi do PlusLigi

 

W nadchodzącym sezonie Bartłomiej Krulicki będzie w składzie plusligowej drużyny BBTS-u Bielsko-Biała. Ten młody, 22-letni zawodnik gra na pozycji środkowego. Siatkarz ostatni sezon spędził w barwach TS-u Victorii PWSZ Wałbrzych – beniaminka Kripspol 1. Ligi Siatkarzy. Podczas zeszłorocznych rozgrywek na zapleczu PlusLigi, drużyna Wałbrzycha wywalczyła mocną pozycję w tabeli. Nikt nie spodziewał się takiego obrotu spraw, drużyna trenera Krzysztofa Janczaka jako beniaminek pobiła najlepsze drużyny Krispol 1 Ligi i wywalczyła złoty medal tych rozgrywek. Do mistrzostwa zaplecza PlusLigi wałbrzyszan poprowadził szkoleniowiec Krzysztof Janczak, który już na początku czerwca przedłużył kontrakt z klubem. 

 

Zobacz, co pisaliśmy na temat nowej umowy trenera

 

 

Jak będzie wyglądać BBTS Bielsko-Biała?

 

Bartłomiej Krulicki jest jednym z pierwszych nowych zawodników w drużynie BBTS-u Bielsko-Biała. Z klubem pożegnał się przede wszystkim szkoleniowiec – Piotr Gruszka. Dla byłego reprezentanta Polski sezon 2014/2015 był trenerskim debiutem. Władze drużyny przyznały, że chciały zatrzymać Piotra Gruszkę w roli szkoleniowca, jednak nie doszły do porozumienia ani z nim, ani z asystentem trenera – Mateuszem Mielnikiem. Jego miejsce zajmie nowy trenerski duet – Andrzej i Krzysztof Stelmachowie. 

 

Z Bielska odszedł również środkowy bloku – Łukasz Polański. Siatkarz kolejny sezon spędzi w AZS-ie Częstochowa. W nachodzących rozgrywkach zabraknie też podstawowego przyjmującego BBTS-u Bielsko-Biała – Wojciecha Ferensa. Młody zawodnik zdecydował się na grę w Transferze Bydgoszcz, znalazł również uznanie w oczach trenera kadry B – Andrzeja Kowala, który powołał go do gry w pierwszych Igrzyskach Europejskich. 

 

BBTS Bielsko-Biała w zakończonych rozgrywkach PlusLigi zajął trzynaste miejsce, w bezpośredniej walce o tę pozycję pokonał AZS Częstochowę. Czy bielszczanie w nadchodzącym sezonie będą w stanie poprawić swoją lokatę?

 

 

 

Źródło: www.bbtsbielsko.pl

BRAK KOMENTARZY